2012 m. sausio 27 d., penktadienis

Filmas: Karo Dievas (Lord of War), 2005.


Filmo siužetas, aktoriai, filmavimo grupė ir kt.:
 IMDb, Obuolys, Rotten Tomatoes, Wikipedia


Apžvalga:
THIS FILM IS BASED ON ACTUAL EVENTS.

Filmas paremtas tikrais įvykiais.

Manau, ne vienas filmų kūrėjas tikisi, jog šis sakinys gali atnešti filmui šlovę: juk tūlam žiūrovui tikrai smagiau žiūrėti, kaip visiškai be gailesčio užkapojama motina su mažu vaiku, kai žinai, jog tai iš tikrųjų vyksta ir tai nėra tik scenaristo fantazija. Tikriausiai yra ne vienas filmas, kuriam etiketė "Pagal tikrus įvykius" yra kabinama be reikalo, t.y. pasiimama tik pati filmo idėja, o dauguma įvykių yra išgalvojami.

Tačiau šis filmas ne toks. Ne, jis nėra visiškas realių įvykių atkartojimas,bet tai taip pat nėra ir visiška fantazija. Filmas apie imigrantą iš Ukrainos, kuris supranta, kad amerikietiška svajonė dirbant restoranėlyje yra nepasiekiama, ir dėl to imasi nelegalios prekybos ginklais.

Filmas nebando įpiršti minties, kad prekiauti ginklais yra gerai arba gerai. Jis tik parodo, kad esant ko nors paklausai visuomet atsiras ir pasiūla, nesvarbu kokias pasekmes ji gali atnešti.

Nesibodima rodyti baisių vaizdų, tokių kaip vaikai, netekę galūnių, bei nekaltų žmonių šaudymai, tačiau vargu ar tuo siekiama įbauginti ar išspausti gailestį iš žiūrovo, kad jis jokiu būdu nesugalvotu užsiimti tokia arba panašia nelegalia veikla. Greičiau filmas tiesiog parodo, kad ne visi žmonės yra tiesiog pardavėjai, teisininkai, mokytojai arba finansų analitikai: esama ir tokių, kurie gimė būti bandomaisiais triušiais (šiuo atveju ginklų galimybių išbandymui arba tiesiog šiaip "viršesniųjų" pramogai) arba tais, kurie tuos "triušius" bando.

"Karo Dievas" yra kurtas remiantis tikra istorija apie ginklų prekybininką Viktor Bout iš Tadžikistano, kuris pats buvo suimtas gan neseniai - tik 2008 (t.y. kai filmas buvo pristatytas, Viktoras, dar būdamas laisvėje, tikriausiai žiūrėjo ir mėgavosi).

Apibendrinant, tai nėra dar vienas filmas apie blogą padėti Afrikoje (kadangi veiksmas daugiausia vyksta Liberijoje), kaip pavyzdžiui, Paskutinis Škotijos Karalius (The Last King of Scotland), Ruandos Viešbutis (Hotel Rwanda) ar Kruvinasis Deimantas (Blood Diamond), kadangi jis viską parodo šiek tiek iš kitos pusės, t.y. kaip Afrikos diktatoriai yra priklausomi nuo užsieniečių, kadangi be jų importuojamų ginklų diktatorių režimai greitai žlugtų.

Filmą rekomenduoju pažiūrėti visiems, kadangi jis tikrai nėra nei per daug rimtas (galbūt spėjot susidaryti tokį įspūdį paskaitę šią trumpą apžvalgėlę), nei per daug baisus. Jis tikrai yra įdomus ir vertas galbūt netgi daugiau nei 7.7/10 IMDb reitingo.


Too Long, Didn't Read: Filmas gan įdomus, neištemptas, paremtas tikrais įvykiais. Parodo žmogų, gyvenantį dvigubą gyvenimą, kuris dalį Afrikos diktatorių pažįsta gan artimai, kadangi teikia labai daug jiems gyvybiškai svarbios amunicijos. Siūlau.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą